. Chat Sitesi, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Chat Sitelerinde Kurulan Dostluklar

Anasayfa > Genel > Chat Sitelerinde Kurulan Dostluklar
chat, chat siteleri

Bildiğiniz gibi internet üzerinden tanımadığınız insanlarla tanışmak, konuşmak adına ortaya çıkan ilk sohbet sitesinin ardından, irc sistemini kullanan belki yüzlerce chat sohbet sitesi yayına çıkmıştır. Bu chat sitelerinin genel işleyiş şekli ise, kullanıcının sitenin ana sayfasına girip oradan sohbet odalarına geçiş yapabileceği bir linke tıklayarak, açılan yeni sayfada kendisine bir kullanıcı adı seçerek, o an için çevrimiçi olan kullanıcılarla sohbet etmeye başlaması temeline dayanmaktadır. Kullanıcının seçeceği kullanıcı adı (nick) isterse kendini özetleyen bir ya da birkaç kelimenin birleşimi olabilir veya kendi adı olabilir. Bu sayede karşısındaki kullanıcıların, kendisi hakkında küçük bir ön bilgi sahibi olmasını sağlamış olur.

Sohbet sitelerinin işleyiş şekli hakkında bu kısa bilgiden sonra siteye giriş yapılmasını takip eden adım, sizle sohbet odalarında sohbet etmek için bekleyen insanlarla konuşmak olacaktır. Bu sayede tanımadığınız insanların, bilmediğiniz hayatlarına, bilmediğiniz bir yerden dâhil olacaksınız. Belki de tanışacağınız bir insan sayesinde hayatınız değişecek. Belki de evleneceksiniz kim bilir?

Sosyal ortamlardan çekinen, kalabalık insan gruplarının arasına giremeyen, girdiğinde de sönük ve utangaç bir şekilde, kimseyle konuşamadan sadece orada duran, ancak kendini evinde yalnızken ve bilgisayar başında, klavyesiyle daha rahat hisseden insanlardan biriyseniz, burası sizin için en uygun yer. Nasıl uygun olduğundan bahsedecek olursak bir örnek vermek yerinde olacaktır: hoşlandığı kadınla, bir türlü aynı ortama giremeyen, girdiğinde ise karşısına geçip ona karşı olan hislerini bir türlü kadına anlatamayan bir erkek düşünün. Bu kişi eğer bir fırsatını bulsa internet üzerinden hislerini açık bir şekilde ve nispeten daha az korkarak hoşlandığı kadına anlatabilecektir ve bunu yaparken hissettiği korku ve çekingenlik, o kadının karşısındayken hissedebileceğinden çok daha az miktarda olacaktır.

chat, chat siteleri
Etiketler : , ,
Ekleyen : - Tarih: 23 Nisan 2015 - 16:54 - Okunma Sayısı : 24 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
Sohbet Siteleri Sayesinde 7/24 Sohbet Edin

Sohbet Siteleri Sayesinde 7/24 Sohbet EdinChatSitesi.Org Sizin Siteniz..

konu baslık

Sanal Ortamda Kurulan DostluklarChatSitesi.Org Sizin Siteniz..

Smeet Mynet

Smeet MynetChatSitesi.Org Sizin Siteniz..

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Günün Sözü: Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler yapmak lazım. Mevlana