. Chat Sitesi, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Gelişen internet ve sohbet siteleri

Anasayfa > Genel > Gelişen internet ve sohbet siteleri
chat, chat siteleri

Günümüzde internetin gelişmesi ve artık milyarlarca kişiye hitap etmesiyle birlikte aynı amaç doğrultusunda kurulan sitelerden de binlerce bulunuyor. Sohbet siteleri de internet üzerinde binlerce örneği olan siteler. Bu sohbet sitelerinin sayısının çok fazla olması kullanıcılar için oldukça iyi. Sistemini ya da düzenini beğenmedikleri bir sohbet sitesini rahatça bırakarak diğer bir siteye geçebiliyorlar. Ayrıca siteler arasında rekabetin de çok yoğun olmasından dolayı siteler kullanıcıları daha kaliteli bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda devamlı olarak yenilikler yapmaya çalışıyorlar.

Artık chat siteleri daha özele indirgenmeye başladı. Genel bir sohbet sitesi yerine şehirlere özel ya da herhangi bir konuya özel sohbet siteleri kuruluyor. Bu hizmetin yanı sıra sesli ya da görüntülü konuşma imkânı bulunan siteler de bulunuyor. Bu sitelere giriş yapan kişiler, çeşitli uygulamalar sayesinde karşısındaki kişiler ile sesli ve görüntülü olarak görüşebiliyorlar. Bu görüşmeler aynı yazılı görüşmelerde olduğu gibi başka kimse tarafından gözlemlenemiyor.

Chat sohbet uygulamasında gizlilik büyük bir önem taşıyor. Kişiler bu sohbet odalarını kullanırken yalnızca insanlarla bir şeyler paylaşmak ve dertleşmek için girebiliyor. Bu sebeple de herhangi bir kişisel bilgi vermek istemiyorlar. Bu internet siteleri de kişilerin bu isteklerine saygı gösteriyor ve sohbet odalarını kullanmak için kişilerden herhangi bir kişisel bilgi talep etmiyor. Kişiler sohbet odalarına giriş yapmaları için bir kullanıcı adı belirlemeleri yeterli oluyor. Çoğu site siteye üyelik şartı dahi istemiyor. Ancak kendiniz isterseniz üyelik işlemini gerçekleştirerek sohbet sitesi size sunduğu küçük ayrıcalıklardan faydalanabiliyorsunuz. Bunun dışında bilgisayarınızda gerekli görüntüleyici programın olması bu sohbet odalarına giriş için yeterli. Eğer program yüklü değilse bu siteler, sizleri yönlendirerek programı yüklemenizi sağlıyorlar.

chat, chat siteleri
Etiketler : , , ,
Ekleyen : - Tarih: 12 Mayıs 2015 - 16:43 - Okunma Sayısı : 19 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
Sohbet siteleri ile sosyalleşme

Sohbet siteleri ile sosyalleşmeChatSitesi.Org Sizin Siteniz..

İnternet Üzerinden Chat Nasıl Yapılır?

İnternet Üzerinden Chat Nasıl Yapılır?ChatSitesi.Org Sizin Siteniz..

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Günün Sözü: Ailelerimiz bir çeşit tanrıdır. Onları seviyoruz ve hayatta olduklarını bilmek hoşumuza gidiyor. Ama bizden bir şey istemedikleri sürece onları kesinlikle görmüyoruz. Chuck Palahniuk