. Chat Sitesi, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Günümüz Yaygın Olan Sohbet Siteleri..

Anasayfa > Genel > Günümüz Yaygın Olan Sohbet Siteleri..
chat, chat siteleri

İnternetin hayatımıza girdiği ilk dönemden itibaren chat sohbet sistemi milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Eski dönemde internet siteleri günümüzdeki kadar bol ve aktif değildi. Şuan milyonlarca kişinin kullandığı sosyal paylaşım siteleri bulunmuyordu. Bu sebeple internet kullanıcılarının neredeyse hepsi sohbet odalarını kullanıyor ve yeni insanlarla tanışarak sohbet ediyordu. Sonrasında sosyal paylaşım siteleri çıktı ancak sohbet odaları kullanıcı sayısından çok fazla bir şey kaybetmedi. Günümüzde yer alan sohbet siteleri her gün binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor ve bu kişiler tarafından kullanılıyor.

Genel olarak sohbet siteleri benzer kurallar ve düzenler çerçevesinde işleyişine devam ediyor. Bu sohbet sitelerinde kişiler genellikle gizliliğe önem verdikleri için kullanıcılardan herhangi bir kişisel bilgi istenmiyor. Kişiler bu sohbet sitelerine girdiklerinde ana sayfada yer alan giriş kısmından yalnızca bir kullanıcı adı belirleyerek giriş yapıyorlar. Sonrasında giriş yaptıkları sohbet odalarında bulunan kişilerle tanışıp sohbet edebiliyorlar. Bu sohbet odalarında özel sohbet ve genel sohbet için ayrılmış alanlar oluyor. Bu genel sohbet alanlarında yazılan cümleleri odada yer alan herkes rahatça görebiliyor. Özel konuşma alanların da ise kişiler belirli bir kişi ile görüşüyor ve bu görüşme başka hiçbir kimse tarafından görülemiyor.

Chat siteleri kullanıcılarına verebildikleri en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyorlar. Bu doğrultuda da kendilerini diğer sitelerin önüne geçirecek değişik yenilikler getiriyorlar. Son dönemde birçok sohbet sitesi sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunmaya başladı. Artık kişiler tanıştıkları kişilerle webcam aracılığıyla görüşebiliyor ve sohbetlerine yazarak değil konuşarak devam edebiliyor. Bu uygulama tabi ki mecburi değil. Her iki tarafında onay vermesi halinde bu uygulama kullanılabiliyor. İki taraftan biri kabul etmediğinde sohbet yazılı olarak özel odada devam ediyor.

chat, chat siteleri
Ekleyen : - Tarih: 09 Mayıs 2015 - 14:03 - Okunma Sayısı : 21 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
almanya-bayan-siteleri

Almanya SohbetChatSitesi.Org Sizin Siteniz..

Sohbet Siteleri için her gözden..

Sohbet Siteleri için her gözden..ChatSitesi.Org Sizin Siteniz..

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Günün Sözü: Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler yapmak lazım. Mevlana