. Chat Sitesi, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

IRC açılımı nedir? Chat ile buluşması..

Anasayfa > Genel > IRC açılımı nedir? Chat ile buluşması..
chat, chat siteleri

Chat ve IRC

Chat kelimesi İngilizcede sohbet etmek, konuşmak anlamlarında kullanılmaktadır. IRC kısaltmasının açınımı ise ‘Internet Relay Chat’tir. Bunun Türkçedeki karşılığı ise ‘İnternet Aktarmalı Sohbet’ tir. IRC programlarının ortaya çıkışından itibaren çok sayıda sohbet siteleri yapılmış ve kullanıcıya sunulmuştur. Bu sitelerin amacı insanların tanımadığı insanlar ile internet üzerinde chat sohbet yaparak tanışması ve konuşmasıdır. Bu tür siteler uzun zamandır hizmet vermektedir.

İnsanlar bu siteler sayesinde yeni arkadaşlıklar edinebilir, tanıdığı insanlara anlatamadıkları sorunlarını buralarda tanıştıkları insanlara anlatabilirler. Bu sayede senelerce sürdürülebilen arkadaşlıklar edinebilirler. Hatta dünya genelinde düşünürsek bu siteler sayesinde tanışıp birbirine âşık olan veya evlenen çok sayıda insan vardır.
Sosyal ortamlara girmekten çekinen, kendilerini kafelerde, barlarda ya da toplu bir şekilde oturulup konuşulan, oyunlar oynanan, herhangi bir konu üzerinde tartışılan ve amacı insanlarla birlikte zaman geçirmek olan kalabalık yerlerde kendilerini rahat hissedemeyen insanlar için bu tür chat siteleri biçilmiş kaftandır.

Bu siteler sayesinde çekingenliklerini bir nebze de olsa azaltabilirler, dışarıda insanlarla buluşup oturmak adına gelişme kaydedebilirler. Bu sayede hayatlarında karşılarına çıkabilecek fırsatları da kaçırmamış olacaklar. Bilindiği üzere bazı insanlar için klavyede yazmak, yüz yüze konuşmaktan daha zor bir durumdur. Bu nedenle de bu tür insanların bu tür sohbetlere olanak sağlayan arkadaşlık sitelerini tercih etmesi, onlar için mantıklı bir seçim olacaktır.

Güvenlik konusundan bahsedecek olursak, bu konuda gerekli önlemleri almamış olan bir sohbet sitesi, bilgilerinin alındığından haberdar olmayan kullanıcılar zor durumlara düşebilirler. Neyse ki bizim sitemizde böyle bir sıkıntı yaşamanız mümkün değildir. O yüzden içiniz rahat bir şekilde chat yapabilir, belki henüz tanışmadığınız en iyi arkadaşınızla burada tanışabilir, belki de evleneceğiniz insanı burada bulabilirsiniz.

chat, chat siteleri
Ekleyen : - Tarih: 20 Nisan 2015 - 18:21 - Okunma Sayısı : 50 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
konu baslık

Sohbet Sitelerinin Sizlere FaydalarıChatSitesi.Org Sizin Siteniz..

konu baslık

Chat Sitelerinin Farklı YönleriChatSitesi.Org Sizin Siteniz..

konu baslık

Sanal Ortamda Kurulan DostluklarChatSitesi.Org Sizin Siteniz..

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Günün Sözü: Birilerinin mutluluğunu yazmak için kalem olamıyorsan, Bazılarının hüznünü kaldırmak için hoş bir silgi ol. Know