. Chat Sitesi, Sohbet Siteleri
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Sohbet Sitelerinin Sizlere Faydaları

Anasayfa > Genel > Sohbet Sitelerinin Sizlere Faydaları
chat, chat siteleri

Sanal arkadaşlıkların çok daha fazla tercih edildiği günümüzde sohbet siteleri ziyaretçi sayıları gittikçe artıyor. Daha önceleri chat siteleri de, kullanıcıları da bu kadar yaygın değildi. Ancak chat sohbet günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Tercih edilirliğin artmasının en büyük nedeni hiç şüphesiz insanların bu konudaki önyargılarını bir kenara bırakmalarıdır. Amacı sadece arkadaşlık etmek ve hiç tanımadığı, hatta farklı ülkedeki biriyle konuşmak olan kişilerin en büyük tercihi sohbet siteleri olarak dikkat çekmektedir.

Bu zamana kadar eleştirilen bu sohbet ortamı artık eleştirenler tarafından dahi takdir gören siteler haline gelmiştir. Chat siteleri ile arkadaşlık kuran kişilerin yorumları da görüşlerin değişmesinde etken olmuştur. Bir sohbet sitesinde tanışarak yıllardır arkadaşlığını sürdüren kişiler bulunmaktadır. Ve bu kişilerin edindikleri arkadaşlıktan son derece memnun oldukları dikkat çekmektedir. Çoğu kişi gün içindeki tüm stresini arkadaşı ile sanal ortamda görüşerek atmaktadır. Bu konuşma kişinin tüm yorgunluğunu almaktadır. Bu tür sohbet ortamlarında her türlü şeyden bahsetmek mümkündür. Belki o gün başınıza çok kötü bir şey ya da tam tersi çok güzel bir şey gelmiş olabilir.

Bu duyguları paylaşmanın vereceği rahatlık hiçbir şeyde yoktur. Sohbet sitesi hakkında kişilerin bir diğer ortak noktası ise, bu arkadaşlıklar ile kültürel alışveriş sağlayabildikleri için gelişimlerine katkı sağlamasıdır. Bir kişi sadece çevresindeki birkaç kişi ile zaman geçirdiğinde bilgi birikimi de o çevre ile sınırlı olacaktır. Ancak sohbet siteleri ile şehirlerarası hatta ülkeler arası kültürel etkileşim ve bilgi birikimi mümkün olabilmektedir. Bu sebepledir ki, chat sohbet konusuna bilimsel bile yaklaşmak mümkündür. Kişinin karşısındaki ile paylaşmak istediği duygulara bağlı olarak gelişen bu sohbet uzun yıllar kalıcı arkadaşlıkların temelinin atılmasına sebep olabilmektedir.

chat, chat siteleri
Etiketler : , , ,
Ekleyen : - Tarih: 24 Mayıs 2015 - 12:01 - Okunma Sayısı : 30 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


Günün Sözü: Arada bir düşmüş taklidi yapacaksın ki. Kahpeleri öğreneceksin. Know